Maledivy se pyšní svou polohou v průzračných vodách Indického oceánu, kousek od rovníku, což je činí jednou z nejvýznamnějších destinací pro milovníky podmořského světa. Tato jedinečná lokace přispívá k tomu, že zdejší vody hostí jednu z nejbohatších biodiverzit na naší planetě. V maledivských vodách můžete narazit na více než 1000 druhů mořských ryb a dalších vodních živočichů.
Maledivy jsou opravdovým rájem pro pozorování rozmanitých druhů mořské fauny. Můžete zde spatřit vše od malých krabů pobíhajících po bílých písečných plážích, přes hejna barevných rybiček a majestátní tuňáky, až po obrovské mořské želvy a žraloky, včetně žraloka obrovského, jehož délka může dosáhnout až 10 metrů. Toto bohaté a pestré podmořské ekosystémy nabízí neopakovatelné zážitky a nezapomenutelné okamžiky pro každého, kdo se zde rozhodne ponořit pod hladinu oceánu.
Delfíni se na Maledivách vyskytují v hojném počtu. Jedná se o velmi inteligentní a hravé tvory žijící většinou ve skupinách. Jsou velmi dobrými plavci, často doprovází lodě, dovádí a předvádí se. Jejich skoky můžou být až 10 m dlouhé a 4 m vysoké. Delfín skákavý dokáže plavat rychlostí až 50 km/hod. Ke komunikaci používají pestrou škálu zvuků, a dle studie university St. Anders se dokonce oslovují jmény, jejich komunikace je tedy adresná.
Tento druh mořského plaza adaptovaného na život v oceánu patří dnes bohužel mezi kriticky ohrožený druh. Mořské želvy jsou studenokrevní, dýchají tedy vzduch a mláďata se líhnou z vajec. Rostou velmi pomalu, dospělosti dosáhnou až kolem 30. roku života. Dospělé želvy za svůj život podniknou několik cest za cílem kladení vajec, při těchto migracích urazí i několik tisíc kilometrů.
Pro mnohé je sen spatřit tohoto mořského obra dosahující délky až 18 metrů (obyčejně kolem 10 metrů). Pomalu se pohybující kolos plave často jen pár metrů pod hladinou a je tedy ideálním objektem pro pozorování a fotografování. I když patří mezi žraloky, člověku není nebezpečný. Živí se planktonem a menšími rybkami, maledivské vody jsou mu tedy ideálním domovem.
Před dávnými časy dali mořeplavci této parybě přezdívku ďáblova ryba. Není se ale čeho bát, manty se živí pouze tím co jim zůstane po přefiltrováním mořské vody, tedy planktonem a larvami ryb. Dorůstají délky okolo 3-5 metrů s rozpětím ploutví kolem 6 metrů. (největším zaznamenaným rozpětím ploutví manty bylo 9,1 metrů) Pohyb manty je klidný, pomalý a připomíná let ptáků.
Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov